Zabawka „robaczek” dla niemowlaka

Mamy dwie maty edukacyjne i w naszym przypadku średnio się sprawdzają. Może nasze dzieci takie są, może szybko się nudzą, może inne tego typu produkty są lepsze/ciekawsze. Nie wiem… ale zdobiłem z nich coś co bardzo ułatwiło mi życie!

Nazwałem tę zabawkę „robaczek„. Odpinam od maty pałąki (może być jeden lub dwa, jeśli są połączone), a na końcu zawiązuję wstążkę. Gotowe.

Teraz kładziemy malucha w zasięgu nowej zabawki, siadamy wygodnie w fotelu i delikatnie poruszamy nadgarstkiem. Dziecko będzie wodzić wzrokiem za wstążeczką. Możemy delikatnie poruszyć zasłonę, dotknąć lampy, postukać o ścianę, przybliżać, oddalać, dynamicznie potrząsać, robić duże okręgi itd.

Główną zaletą tego rozwiązania jest minimum wysiłku, wygoda i wolna druga ręka. Można w spokoju wypić kawę lub zjeść obiad.

Działa już po 1 miesiącu, gdy dziecko zaczyna dostrzegać przedmioty.

Jeśli nie masz maty, poszukaj czegoś długiego (aby daleko sięgało), giętkiego (aby poruszało się płynnie i powoli), miękkiego (aby nikomu nie zrobiło krzywdy, gdy przypadkiem upadnie) i kolorowego (aby przyciągało wzrok).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *